coat.svg

azs_promo_1080x1080_1.png

Historia Klubu

Powstała w roku 1951 Wyższa Szkoła Rolnicza i powołane Studium Wychowania Fizycznego dały możliwość do powołania Klubu Uczelnianego AZS, który został zarejestrowany na naszej Uczelni najpierw jako Koło AZS WSR (1951), a od roku 1952 jako Klub Uczelniany AZS WSR. Przy ścisłej współpracy ze Studium WF rozpoczęła się działalność w sekcjach sportowych, która trwa do dziś!

Podstawową działalnością Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego jest porwadzenie dodatkowych zajęć sportowych dla studentów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Klub umożliwia studentom rywalizację w Dolnośląskiej Lidze Międzyuczelnianej oraz Akademickich Mistrzostwach Polski. Studenci UPWr zrzeszeni w KU AZS mają również możliwość współzawodnictwa międzynarodowego i uczestnictwa w Akademickich Mistrzostwach Europy i Świata oraz Europejskich Igrzyskach Studentów.

Zarząd Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Przyrodniczego zajmuję się również organizacją sportowych wydarzeń na uczelni. Każdego roku organizujemy cykl wydarzeń sportowych skierowanych do studentów UPWr takich jak Liga Futsalu, Uczleniana Liga Piłki Siatkowej, turnieje mikołajkowe i nocne turnieje siatkówki. Od początku funkcjonowania KU AZS UPWr zorganizował również ponad 50 wydarzeń cyklu Akademickich Mistrzostw Polski.

Aktualny skład Zarządu Klubu Uczlenianego AZS Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

• Anna Malik- Prezes
  • Jan Ciesielski- Wiceprezes ds. sportowych